Kaip išsirinkti tinkamą bazę?
Nėra nei labai blogų nei labai gerų bazių, pati geriausia bazė yra tinkamai parinkta bazė. Visi klientai turi skirtingus nagus, tad rekomenduojame meistram turėti bent kelias bazes.
Kaip išsirinkti tinkamą bazę?
Šiomis dienomis nagų industrija plečiasi labai dideliu greičiu, tad ir gelinių nagų lakų pagrindų (toliau bazių) įvairovė bei pasiūla stebina kiekvieną dieną. Tikimės, kad šis straipsnis padės tau pasirinkti tinkamą bazę.
Gelinio lako bazės funkcijos
Būtent bazė turi tiesioginį kontaktą su natūralia nago plokštele ir trumpai tariant, ji laiko gelinį nagų laką. Bazinis sluoksnis – pats svarbiausias sluoksnis, kuris užtikrina puikų gelinio nagų lako sukibimą su nago plokštele. Yra labai svarbu pasirinkti tinkamą bazę, kuri nepakenks nagams bei išpildys savo pagrindines funkcijas:
- Puiki adhezija (medžiagos sukibimas su nago plokštele);
- Atlikto lakavimo ilgalaikiškumas (2 – 4 savaitės);
- Nago plokštelės apsauga nuo spalvotų pigmentų, kurie įeina į gelinių nagų lakų sudėtį;
- Nago plokštelės sutvirtinimas;
- Nago plokštelės išlyginimas bei defektų maskavimas / korekcija;
- Sukuria pagrindinę nago estetiką;
- Ilgio korekcija (tai atlieka tam skirtos bazės)
Teisingai parinkta bazė atliks visas šias funkcijas bei džiugins ilgu išnešiojimu. Atsisluoksniavimai, nuskilimai, skilinėjimai įspėja jus apie tai, jog bazė, būtent šiam nagų tipui, parinkta ne ta. Juk bazė, kuri tinka vienai klientei, nereiškia, kad tiks ir kitai, bet apie tai rašoma toliau.
Klasikinė (standartinė) bazė - tai visų bazių pirmtakė. Ši bazė yra skysta ir išpildo tik dalį, šiai dienai, bazių atliekamų funkcijų. Klasikinė bazė apsaugo nago plokštelę nuo pigmento, jos sukibimas bei nago defektų sutvarkymas yra vidutiniai.
Kaučiukinė bazė (Rubber base) – populiaraiusia bazė. Šios bazės atsiradimas palengvino ir pagerino nagų meistrų darbą. Šios bazės konsistencija yra gerokai klampesnė ir tirštesnė už klasikinės bazės. Tokia bazės konsistencija leidžia atlikti nago estetinę korekciją, sutvirtinimą. Dėka šios bazės trapūs nagai puikiai auga nenulūždami iki kito vizito pas nagų meistrą.
Kamufliažinė bazė (bazė su spalva) – bazė turinti savyje pigmento. Tokių bazių konsistencija dažniausiai tiršta arba labai tiršta. Šios bazės įprastai būna švelnių, kūno atspalvių, gali būti su blizgučiais. Kamufliažinės bazės puikiai tinka prancūziškam manikiūrui atlikti, nes pakanka tiesiog ja gražiai išlyginti nagą nebenaudojant kitokio lako, prieš piešiant nago galiuką. Šios bazės yra labai pamėgtos meistrų, tad yra dažnai naudojamos prieš padengimą geliniu nagų laku. Šiai dienai daugelis firmų kuria bazes su stipria pigmentacija, ryškiomis spalvomis, tam kad sutrumpinti meistro darbą, t.y. jūs ne tik išlyginate nago plokštelę, sutvirtinate, bet kartu turite ir jum patinkančią spalvą. Ar reikia padengti nagą skaidria baze prieš dengiant kamufliažinę bazę? Viskas priklauso nuo gamintojo, nes vienos firmos reikalauja, kitos ne, tačiau ką tikrai rekomenduojame, tai ilgesnę polimerizaciją. Beje užtepus ploną sluoksnį bazės su polimerizacija, nago išlyginimą bei sutvirtinimą pavers lengvesniu bei greitesniu.
Bazė 2in1 arba viskas viename. Tokio tipo bazės, kurios yra bazė ir topas viename arba bazė, spalva, topas viename yra puikios express manikiūrui atlikti, kai neturite laiko atlikti lakavimo. Taip pat puiki priemonė žmonėm, kurie atlieka lakavimus patys sau namuose. Naudojant tokio tipo bazė nereikia apsikrauti papildomom priemonėm.
Bazė su pluošto dalelėmis – ypač tvirta bazė, kuri gali sutvirtinti net pačius problematiškiausius nagus, rekonstruoti, tai pat priauginti nagus iki 1 cm. Šilko pluošto dėka šis pagrindas puikiai sukimba su natūraliu nagu ir užtikrina maksimalų bazės išlaikymą bei patvarumą.
Taip pat bazes galime suskirstyti į kietas bei elastingas.
Kietosios bazės - tokios bazės, kurios po polimerizacijos beveik nesilanksto. Dažniausiai kietosios bazės yra skystos konsistencijos. Dėl skystos konsistencijos, tokios bazės rekomenduojamos jau patyrusiems meistrams, nes jomis reikia dirbti greitai, reikalingi įgūdžiai, tam kad nesubėgtų bazė į šoninius volelius, ant odelių. Su tokia baze nagų priauginimas yra negalimas. Kietosios bazės tinka sveikiem, tvirtiem nagam. Minkštiem, lūžinėjantiem nagam šios bazės netinka. Dėl nago lankstumo gali bazė atsisluoksniuoti, skilinėti.
Elastingosios bazės – tokios bazės, kurios po polimerizacijos yra lanksčios. Tokios bazės tinka pradedantiesiems meistrams, nes jos yra tirštos, nesubėgančios, o nago plokštelės išlyginimas tampa tobulu. Elastingų bazių pagalba galima daryti nago priauginimus iki 1cm. Šios bazės puikiai tinka minkštiems, stipriai besilankstantiems nagams.
Nėra nei labai blogų nei labai gerų bazių, pati geriausia bazė yra tinkamai parinkta bazė. Visi klientai turi skirtingus nagus, tad rekomenduojame meistram turėti bent kelias bazes.