Frezos antgaliai: kokie jie būna ir kaip juos teisingai naudoti?
Nagų frezų antgalių įvairovė yra labai didelė. Antgaliai skiriasi savo funkcionalumu, grubumu, medžiaga iš kurios jie pagaminti. Tad pradedančiajam meistrui ar tiesiog žmogui, kuris tvarkosi nagus namų sąlygomis yra sunku susigaudyti visoje šioje įvairovėje. Savo mėgstamiausius frezos antgalius meistrai atranda išbandydami ne vieną antgalį, tad šiame straipsnyje mes aptarsime, kaip nepasiklystyi pradedančiajam meistrui frezos antgalių džiunglėse.
Nagų frezų antgalių įvairovė yra labai didelė. Antgaliai skiriasi savo funkcionalumu, grubumu, medžiaga iš kurios jie pagaminti. Tad pradedančiajam meistrui ar tiesiog žmogui, kuris tvarkosi nagus namų sąlygomis yra sunku susigaudyti visoje šioje įvairovėje. Savo mėgstamiausius frezos antgalius meistrai atranda išbandydami ne vieną antgalį, tad šiame straipsnyje mes aptarsime, kaip nepasiklystyi pradedančiajam meistrui frezos antgalių džiunglėse.
Frezos antgalių formos: kur ir kokią panaudoti?
Apsilankius manikiūro prekių parduotuvėje pamatote didelę įvairovę frezos antgalių. Apvalūs, ploni, su pilveliu, burbuliukai, cilindrai... Tai kur kurį antgalį panaudoti?
Freza yra naudojama:
- Medžiagos nuėmimui nuo nago plokštelės;
- Nago šlifavimui; Šoninių volelių apdirbimui;
- Kutikulės šalinimui;
- Nago trumpinimui;
- Poliravimui;
- Pėdos apdirbimui pedikiūro metu.
Kai kurie antgaliai naudojami tik viename manikiūro etape ir atlieka tik vieną funkciją. Tačiau yra ir tokių antgalių, kurie susitvarko su keliais manikiūro etapais. Tokie antgaliai stipriai sutaupo meistro laiką.
- "Liepsnelė" - tai bene pats populiariausias ir plačiausiai naudojamas frezos antgalis. Šiuo antgaliu atkeliame antnagį (eponychium), pašaliname kutikulę, išvalome sinusus, apdirbame šoninius volelius. Dirbant šiuo antgaliu laikome jį 45 laipsnių kampu.
- "Burbuliukas" - šis antgalis naudojamas antnagio (eponychium) bei atšokusių odelių šalinimui, šoninių volelių apdirbimui. Jų būna skirtingų dydžių. Odeles rekomenduojama šalinti vidutinio dydžio arba dar didesniu burbuliuku.
- "Adatėlė" - puikiai tinka kutikulės šalinimui, taipogi ja daroma priaugintų nagų korekcija (iš vidaus frezuojant natūralų nagą). Dirbant šiuo antgaliu jį reikia laikyti beveik paraleliai nago plokštelei, nes šis antgalis yra labai smailus ir juo galima lengvai sužeisti klientą.
- "Užapvalintas cilindras" ("Statinaitė") - šiuo frezos antgaliu apdirbame šoninius volelius, dar labiau atkeliame antnagį ir jį pašaliname. "Cilindras" - šis frezos antgalis tinka nago plokštelės ilgio korekcijai, taip pat tinka medžiagų nuėmimui nuo nago plokštelės.
- "Kukurūzas" - šiuo frezos antgaliu yra nuimamas gelinis lakavimas bei nagų priauginimui skirtos priemonės. Daroma nago ilgio korekcija. Darbo metu šį antgalį laikome paraleliai nago plokštelei.
- "Kulka" - kutikulės šalinimui skirtas antgalis.
- "Alyvuogė" - naudojama kutikulės šalinimui, šoninių volelių apdirbimui bei smulkioms korekcijoms.
- "Morka" ("Konusas") - šis antgalis naudojamas kutikulės nuėmimui, antnagio pakėlimui. Taip pat morkos formos antgaliai būna skirti ir gelinio lakavimo bei kitų medžiagų šalinimui nuo nago plokštelės.
- "Tornadas" -
Frezos antgalių spalvos: ką jos reiškia?
Kaip ir nagų dildės, taip ir frezos antgaliai turi tam tikro laipsnio abrazyvą. Antgaliai gali būti labai grubūs, grubūs, vidutiniai, švelnūs, labai švelnūs. Kokio grubumo yra antgalis, nurodo ant jo pažymėta spalva.
- Juoda ir violetinė - šiomis spalvomis žymimos labai grubūs frezos antgaliai. Su tokiais antgaliais dirbama su priaugintais nagais. Manikiūrui šios frezos netinkamos, nes yra per grubios.
- Žalia - ši spalva reiškia, kad antgalis yra grubus. Tokie antgaliai dažniausiai naudojami poligeliui, akrilui ir geliui nuimti. Taip pat jie yra naudojami pedikiūre nuospaudų išėmimui. Manikiūrui atlikti naudojamos retai.
- Mėlyna - vidutinio grubumo antgaliai. Naudojami medžiagos nuo nago plokštelės nuėmimui. Galima atlikti manikiūrą, nečiau nepatyrusiems meistrams rekomenduojamą rinktis švelnesnį variantą.
- Raudona - švelnus antgalis. Šios spalvos antgaliu galima saugiai atlikti manikiūrą bei nuimti medžiagą nuo nago plokštelės. Jeigu pamatėte frezos antgalį su dvigubu raudonu žymėjimu, vadinasi šis antgalis yra dar švelnesnis.
- Geltona - labai švelnus antgalis. Tokie antgaliai naudojami dirbant su itin jautria oda, galima dirbti su nago plokštele, nuimti nuo nago medžiagą.
Iš kokių medžiagų gaminami frezos antgaliai?
- Deimantiniai - šie antgaliai skirti darbui su oda bei nago plokštele.
- Kietmetalio - šie antgaliai yra nepakeičiami gelinio lakavimo bei kitų, uždėtų ant nago plokštelės, medžiagų nuėmime. Nuimant medžiagą palieka tolygų paviršių.
- Keramikiniai antgaliai - šie antgaliai darbo metu nekaista, tarnauja ilgiau nei kietmetalio antgaliai, tačiau jais dirbant dulkių būna daugiau nei su kietmetalio antgaliais.
- Korundiniai antgaliai ne stipriai kaitina odos paviršių, su jais galima apdirbti tiek odos tiek nago paviršių. Su šiais antgaliai galima išiminėti nuospaudas bei dirbti su priaugintais nagais.
- Pedikiūrui skirti abrazyviniai antgaliai. Šie antgaliai yra tarsi kepurėlės, kurie dedasi ant jiem skirto guminio antgalio. Abrazyviniai pedikiūro antgaliai yra vienkartiniai, skirti grubioms pėdos vietoms, bei nuospaudoms apdirbti.
Frezos antgaliai poliruokliai
Šie antgaliai naudojami odos poliravimui po manikiūro ar pedikiūro. Jie pagaminti iš gumos arba silikono. Šie antgaliai būna skirtingų spalvų, tad tinka įvairiom odom. Siekiant suteikti odai daugiau maitinimo ar drėkinimo, šlifuodami odą naudokite specialų kremą arba aliejuką.
Poliruoklių spalvos ir paskirtis:
- Juodas - sausai odai
- Žalias - drėgnai odai (rankom linkusioms drėkti)
- Rudas - grubus poliruoklis
- Oranžinis - labai švelnus poliruoklis