Frezos nagams
Frezos nagams – tai pastarosiomis dienomis itin populiarios elektrinės dildės, kurios padeda efektyviau atlikti manikiūro ir pedikiūro procedūras. Šie įrankiai – pakankamai galingi, todėl greitai nuima net ir stipriausio lako, priauginto nago ar suragėjusių odelių likučius nuo nagų plokštelės – dėl šių priežasčių freza nagams yra nepamainomas prietaisas grožio salonuose. Be to, toks prietaisas padeda pasiekti preciziškų rezultatų – ploni frezos antgaliai nesudėtingai prieina prie nagų kampučių ir taip užtikrina nepriekaištingus aparatinio manikiūro rezultatus. Tiesa, ja naudotis gali ir neprofesionalai, tačiau norint tai daryti saugiai reikalingos specialios žinios ir praktika.
Nagų freza: ką rinktis mėgėjui ir profesionalui
Rinkoje egzistuoja itin didelis pasirinkimas frezų, pasižyminčių skirtingomis charakteristikomis. Vienas esminių skirtumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant tokį prietaisą – tai jo galingumas: jis gali būti nuo 5 iki 65W. Mėgėjui ar pradedančiajam specialistui rekomenduojama rinktis silpnesnę frezą – ją lengviau suvaldysite ir išvengsite klaidų. Tuo tarpu profesionalams puikiai tiks galingesnės, daugiau vatų galios turinčios frezos nagams. Dėl greito sukimosi, tokios frezos padeda efektyvinti darbą grožio salonuose.
Taip pat skiriasi ir šių prietaisų valdymas: didžioji dauguma frezų kaip energijos šaltinį naudoją elektrą ir yra valdomos specialiu pedalu. Tačiau rinkoje pasitaiko ir tokių prietaisų, kurių veikimą užtikrina baterijos. Pastarieji įrenginiai daugiau skirti mėgėjiškam naudojimui.
Renkantis svarbu atsižvelgti ir į gaminio komplektaciją. Perkant savo pirmąją frezą, reikėtų rinktis tokį gaminį, kurio komplektacijoje būtų keli pagrindiniai antgaliai, o šiek tiek įgudus, galima antgalių komplektą papildyti. Tiesa, priedų kiekis komplektacijoje turi įtakos ir nagų frezos kainai.
Kaip naudotis nagų freza?
Prieš pradedant darbuotis su šiuo prietaisu, svarbu žinoti keletą esminių dalykų. Visų pirma, griežtai nerekomenduojama veikimo metu frezos spausti: tai gali ne tik sugadinti nagą, bet ir jį skausmingai sužeisti. Taip pat patartina itin atsargiai tvarkyti odeles, esančias aplink nagą – bet koks netikslus frezos judesys gali atverti žaizdą.
Taigi, tvarkyti odeles iš pradžių reikėtų pasirenkant mažesnį greitį – taip bus lengviau sukontroliuoti veiksmus bei judesius. Odelės yra labai jautrios, tad net ir menkiausias įdrėskimas gali būti skausmingas bei sukelti nago infekcijos riziką.
Sutvarkius odeles ir perėjus prie nago plokštelės, galima greitį truputį padidinti ir taip paspartinti darbą kartu neprarandant atidumo.
Svarbu žinoti, jog tam tikri antgaliai turi specifines funkcijas, todėl jų nederėtų painioti. Daugiau apie antgalius ir jų panaudojimo būdus galite skaityti straipsnyje: „Frezos antgaliai: kokie jie būna ir kaip juos teisingai naudoti?“
Freza nagams: nuo ko priklauso jos kaina?
Frezos kaina gali būti labai įvairi: nuo 20 iki 1000 eurų. Kaip ir minėjome, tai priklauso nuo galingumo, valdymo tipo ir komplektacijos. Tačiau yra dar keli kriterijai, kurie turi gana didelės įtakos frezos kainai: apsisukimų skaičiaus per minutę reguliavimas, tylus veikimas, sukimosi krypties valdymas, greičio kontrolė, ergonomiškas dizainas, darbo režimo fiksavimas, kompaktiškumas, antgalių pritaikomumas, gamintojas. Tiesa, el. parduotuvėje Nailpro.lt frezoms dažnai yra taikomos nuolaidos, tad čia tikrai rasite geriausią kainos ir kokybės santykį.
Frezos garantija ir priežiūra
Perkant prietaisą iš patikimų tiekėjų, turėtų būti užtikrinama jo garantija. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog profesionaliam darbui skirtos frezos dažnu atveju turi ilgesnį garantinį laikotarpį. Visgi norint, kad prietaisas negestų ir sklandžiai tarnautų, jam reikalinga priežiūra: reguliarus dulkių valymas specialiu šepetėliu bei antgalių dezinfekavimas.